×
Start Pierwsze kroki Blog Dla kogo? Dlaczego? Kontakt

Zimbra – pierwsze kroki

Stworzyliśmy materiały, które pomogą Ci wybrać optymalną
wersję systemu Zimbra

  • Porównaliśmy funkcje każdej wersji i edycji Zimbra
  • Pokazaliśmy szerokie możliwości w bezpłatnej edycji Zimbra
  • Zestawiliśmy koszty w zależności od wielkości środowiska i wersji systemu Zimbra

Dlaczego Zimbra?

Wybór systemu pocztowego wspierającego pracę grupową w firmie to decyzja na lata i warto zadać sobie już na początku kilka kluczowych pytań. Związane one są z infrastrukturą i platformą systemową. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt kosztów utrzymania, elastyczności i skalowania. Poniżej znajdziesz parę pytań i odpowiedzi na nie w zestawieniu do rozwiązań opartych o serwer Zimbra :

Czy rozwiązanie serwera poczty w chmurze publicznej to dobry ruch dla Twojej firmy?

To zależy… Z pewnością nie jest to dobry ruch jeśli cenisz sobie poufność i bezpieczeństwo danych. System pracy grupowej Zimbra jest elastyczny i jest dostępny jako usługa SaaS oraz jako serwer pocztowy bezpośrednio w Twojej firmie ale zawsze masz bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa danych i nie musisz godzić się na analizę poczty pod katem profilowania reklam.

Czy wybór serwera poczty we własnej infrastrukturze IT i płynące z tego profity są kluczowe dla Twojej firmy?

Serwer Zimbra oferuje przede wszystkim wiele korzyści z racji instalacji on site bo to Ty sam decydujesz o środowisku. Z pewnością takie aspekty jak własna polityka bezpieczeństwa i skalowalność usług to wartości same w sobie.

Czy szukasz rozwiązania bezpłatnego, opartego o licencjonowanie roczne lub wieczyste?

System pracy grupowej Zimbra posiada licencjonowanie bezpłatne dla edycji Open Source. Dostępne są również licencje terminowe (roczne i wieczyste) w edycji OSE (wsparcie Zextras) i Network Edition w licencjjonowaniu Standard i Professional.

Czy dla Twojej firmy ważne jest wsparcie serwisowe z gwarantowanym czasem reakcji na wypadek awarii?

Serwer Zimbra w każdej z edycji oferuje pełne wsparcie serwisowe środowiska poczty firmowej na różnych poziomach.

Czy dla Twojej firmy ważna jest możliwość skalowania i migracji środowiska pocztowego w przyszłości?

Serwer Zimbra świadczy usługi pracy grupowej i poczty od niewielkiej pojedynczej instancji po wieloserwerowe w pełni skalowalne środowisko. Rozwój i skalowanie tego środowiska nie jest niczym wyjątkowym.

Z pewnością zauważyłeś, ale niezależnie od odpowiedzi na TAK lub NIE Zimbra wpasowuje się w dowolny scenariusz. Ujawnia się tutaj główna zaleta – elastyczność systemu Zimbra. Zaczynając od całowicie bezpłatnego rozwiązania w edycji Zimbra Open Source. Jeśli wymagasz więcej od systemu poczty, cóż nic straconego. Płynnie możesz przejśc poziom wyżej i masz do dyspozycji funkcjonalności Zextras Suite oraz edycję Network Edition.

Dopełnieniem powyższych możliwości jest z pewnością usługa hostingu Zimbra. Dzięki niej już na starcie otrzymujesz wszystkie funkcjonalności z uwzględnieniem wszystkich możliwych opcji dodatkowych. Znajdziesz tutaj możliwość replikacji systemów i znaczące podniesienie bezpieczeństwa poprzez wsparcie zewnętrznego systemu filtrowania poczty. Reasumując, na koniec wspomnijmy o możliwości pełnego wsparcia serwisowego Twojego serwera Zimbra świadczonego w ramach opcjonalnej usługi opieki serwisowej . Z pewnością możemy stwierdzić, że wybór nie jest już taki trudny i staje się oczywisty…

Kontakt

7L Technologie Informatyczne
ul. Wrocławska 32
41-902 Bytom
website: WWW.7L.PL

E-mail / Telefon:

tel.: +48 32 445 30 70

Szybki kontakt