×
Start Pierwsze kroki Blog Dla kogo? Dlaczego? Kontakt

Zimbra – pierwsze kroki

Stworzyliśmy materiały, które pomogą Ci wybrać optymalną
wersję systemu Zimbra

 • Porównaliśmy funkcje każdej wersji i edycji Zimbra
 • Pokazaliśmy szerokie możliwości w bezpłatnej edycji Zimbra
 • Zestawiliśmy koszty w zależności od wielkości środowiska i wersji systemu Zimbra

Zimbra w wersji 9 ujrzała światło dzienne!

Zimbra to nie tylko system pocztowy, ale głównie system pracy grupowej. Od lat w dynamiczny sposób poszerza grono jego zwolenników i użytkowników. Co jest tego powodem? Odpowiedz jest prosta, to mnogość funkcji i stały ich rozwój.

W kwietniu 2020 roku światło dzienne ujrzała najnowsza i długo oczekiwana Zimbra w wersji 9:

Oto lista zmian, które w rezultacie wprowadza nowa wersja:

 • Modern UI – nowy interfejs w przeglądarce internetowej charakteryzujacy się łatwym dostosowaniem wyglądu.
  Zimbra 9 wprowadza nowoczesny, responsywny interfejs użytkownika oparty na wiodącej w branży technologii React. Użytkownicy mogą płynnie poruszać się między przeglądarkami na komputery, urządzenia mobilne i tablety, ciesząc się spójną i łatwą w obsłudze pocztą e-mail oraz współpracą. W technologii tej, możesz dostosować interfejs użytkownika do kolorów, czcionek, logo i innych elementów swojej organizacji.
 • Zimlet framework – nowy system budowania dodatków do systemu zwanych zimletami.
  Nowa platforma Zimlet Zimbra 9 daje możliwość dostosowania od wysokiej klasy współpracy do prostych biznesowych wiadomości email. Klienci w różnych regionach i sektorach rynku mogą łatwo dostosować Zimbra do swoich unikalnych wymagań.
 • Poszerzoną integracje – integracja zimby z zewnetrznymi systemami: Slack, Dropbox, OneDrive, Zoom.
  Zimbra 9 została zaprojektowana z myślą o rozszerzalności i oferuje najlepsze w swojej klasie, gotowe do użycia integracje ze Slack, Dropbox i Zoom, a także wiele innych. Dzięki temu możesz uwolnić się od zamkniętych systemów Microsoft i Google i korzystać z już dostępnych aplikacji.
 • Aktualizację modułow SpamAssassin, ClamAV, OpenLDAP, JQuery

Zimbra w wersji 9 jest kontynuacją edycji Network Edition i jest dostępna w ramach upgrade posiadanej licencji Network Edition. Jeżeli posiadamy system Zimbra w edycji OSE na chwilę obecną zalecamy aktualizację wersji 8.8.15, dla której wsparcie dostępne będzie do końca 2023 roku. Reasumując, należy obserwować rozwój wydarzeń gdyż obie wersje: 8.8.15 i 9 są i będą rozwijane równolegle. Bez wątpienia to nie koniec nowin w tym temacie. Zextras – producent modułów dla Zimbra zapowiada publikację nowych funkcji w ramach pakietu Zextras Suite.

Kontakt

7L Technologie Informatyczne
ul. Wrocławska 32
41-902 Bytom
website: WWW.7L.PL

E-mail / Telefon:

tel.: +48 32 445 30 70

Szybki kontakt